LENS TELE SONY ZOOM 70-200 F2.8 – SEL70200GM.SYX
2 în stoc
tbi bank logo
Cumpără acum, plătește mai târziu
de la 364.07 LEI / lună
SKU: SEL70200GM.SYX Categorie:
Descriere
LENS TELE SONY ZOOM 70-200 F2.8.
Caracteristici
  • Auto focus: Yes
  • Length: 200 mm
  • Montura:: Sony E
  • Stabilizator de imagine:: Nu
  • Tip Lentila:: Zoom
  • Manual focus: Yes
  • Maximum magnification: 0.25x
  • Component for: SLR
  • Lens type: Telephoto zoom lens
  • Aperture range (F-F): 2.8 - 22
  • Number of aspheric elements: 3
  • Camera brands compatibility: Sony
  • Image sensor format: APS-C, Full frame
  • Image stabilizer: Yes
  • Lens mount interface: E mount
  • Focus adjustment: Auto/Manual
  • Maximum aperture number: 2.8
  • Product colour: Black, White
  • Lens hood: Yes
  • Harmonized System (HS) code: 90021100
  • Filter size: 77 mm
  • Weight: 1.48 kg
  • Minimum aperture number: 2.2
  • Focal length range: 70 - 200 mm
  • Number of diaphragm blades: 11
  • Lens structure (elements/groups): 23/18
  • Closest focusing distance: 0.96 m
  • Focal length (35mm film equivalent): 105 - 300 mm