Sursa ASUS ROG THOR 1200W PLATINUM III, ATX12V, Active PFC – ROG-THOR-1200P3-GAMING
7 în stoc (poate fi pre-comandat)
tbi bank logo
Cumpără acum, plătește mai târziu
de la 142.06 LEI / lună
SKU: ROG-THOR-1200P3-GAMING Categorie:
Descriere
Sursa ASUS ROG THOR 1200W PLATINUM III, ATX12V, Active PFC, ATX 3.1, 80 PLUS PLATINUM, ROHS, AURA SYNC ARGB.
Caracteristici
  • PSU Type: ATX
  • PSU-Power: ≥751W
  • Cooling type: Active
  • Number of fans: 1 fan(s)
  • Purpose: PC
  • 80 PLUS certification: 80 PLUS Platinum
  • Illumination: Yes
  • Conectivitate: Full - Modular
  • Iluminare RGB: Da
  • Certificare 80 Plus: 80 PLUS Platinum
  • Efficiency: 80Plus-Platinum
  • Modular: Yes
  • Combined power (-12V): 3.6 W
  • Max output current (-12V): 0.3 A
  • Motherboard power connector: 20+4 pin ATX
  • PCI Express power connectors (6+2 pin): 4
  • CPU power connector (4+4 pin): Yes
  • Power supply unit (PSU) form factor: ATX
  • Fan location: Top
  • Combined power (+5Vsb): 15 W
  • Max output current (+5V): 25 A
  • Max output current (+5Vsb): 3 A
  • Motherboard power cable length: 61 cm
  • Cabling type: Fully-Modular
  • Power Factor Correction (PFC) type: Active
  • PCI Express power connectors (16-pin): 1
  • PCI Express power cable length: 75 cm
  • ATX version: 3.1
  • Combined power (+3.3V): 125 W
  • Combined power (+5V): 125 W
  • Peripheral (Molex) power connectors (4-pin): 6
  • CPU power cable length: 100 cm
  • Mean time between failures (MTBF): 120000 h
  • Total power: 1200 W
  • Number of SATA power connectors: 7
  • Bearing technology: DBB
  • SATA power cable length: 400,120 mm
  • Peripheral (Molex) power cable length: 400,150 mm
  • Max output current (+3.3V): 30 A
  • PSU Power: 1200 W
  • PFC: Active
  • Combined power (+12V): 3.6 W
  • Width: 190 mm
  • Cables included: CPU, PCIe, SATA, Peripheral (Molex)
  • Depth: 150 mm
  • Height: 86 mm
  • Package type: Box
  • Package width: 379 mm
  • Weight: 2.37 kg
  • Package depth: 241 mm
  • Package height: 127 mm
  • Package weight: 5.14 kg
Informații suplimentare
Greutate 5,2 kg
Dimensiuni 38,5 × 13 × 24,5 cm
Garanție
10 ani
Recenzii (0)
Recenzii
Nu există recenzii până acum.
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Sursa ASUS ROG THOR 1200W PLATINUM III, ATX12V, Active PFC – ROG-THOR-1200P3-GAMING”