Sursa Asus TUF Gaming 1000W Gold Intel Form Factor – TUF-GAMING-1000G
6 în stoc (poate fi pre-comandat)
tbi bank logo
Cumpără acum, plătește mai târziu
de la 404.50 LEI / lună
SKU: TUF-GAMING-1000G Categorie:
Descriere
Sursa Asus TUF Gaming 1000W Gold Intel Form Factor ATX12V ATX 3.0 Yes Dimensions 150 x 150 x 86 mm Efficiency 80Plus Gold Protection Features OPP/OVP/UVP/SCP/OCP/OTP Hazardous Materials ROHS AC Input Range 100-240Vac DC Output Voltage +3.3V +5V +12V -12V +5Vsb Maximum Load 25A 25A 83.3A 0.8A 3A Combined Load 130W 130W 1000W 9.6W 15W Total Output 1000W Connectors MB 24/20-pin x 1 CPU 4+4-pin x 2 PCI-E 16-pin x 1 PCI-E 8-pin x 4 SATA x 5 PERIPHERAL x 4 Package Contents Power Cord x 1 Motherboard Power Cable x 1 (610mm) CPU Cable x 2 (650mm) PCI-E Gen 5 16-pin Cable x 1 (675mm) PCI-E 1-to-1 Cable x 2 (675mm) PCI-E 1-to-2 Cable x 1 (675mm) SATA 1-to-2 Cable x 1 (400+120mm) SATA 1-to-3 Cable x 1 (400+120+120mm) Peripheral 1-to-4 Cable x 1 (400+150+150+150mm) TUF Gaming Cable tie x 3 User Manual x 1 Weight 2.48kg (single PSU) 0dB Fan Button No.
Caracteristici
  • PSU Type: ATX
  • Cooling type: Active
  • Number of fans: 1 fan(s)
  • Purpose: PC
  • Illumination: No
  • Peripheral (Molex) power connectors (4-pin): 4
  • Conectivitate: Full - Modular
  • Iluminare RGB: Nu
  • Certificare 80 Plus: 80 PLUS Gold
  • Motherboard power connector: 20+4 pin ATX
  • CPU power connector (4+4 pin): Yes
  • ATX power connector (20+4 pin): Yes
  • Power supply unit (PSU) form factor: ATX
  • Combined power (+3.3V): 130 W
  • Combined power (+5V): 130 W
  • Combined power (-12V): 9.6 W
  • Combined power (+5Vsb): 15 W
  • Max output current (+3.3V): 25 A
  • Max output current (+5V): 25 A
  • Max output current (-12V): 0.8 A
  • Max output current (+5Vsb): 3 A
  • Efficiency: 92%
  • Motherboard power cable length: 61 cm
  • Cabling type: Fully-Modular
  • ATX version: 3.0
  • Power Factor Correction (PFC) type: Active
  • 80 PLUS certification: 80 PLUS Gold
  • Cable tie(s) included: Yes
  • PCI Express power connectors (16-pin): 1
  • Number of SATA power connectors: 5
  • SATA power cable length: 120,400 mm
  • Peripheral (Molex) power cable length: 150,400 mm
  • CPU power cable length: 65 cm
  • Fan diameter: 13.5 cm
  • Total power: 1000 W
  • Max output current (+12V): 83.3 A
  • PCI Express power cable length: 67.5 cm
  • Combined power (+12V): 1000 W
  • PCI Express power connectors (8-pin): 4
  • PSU Power: 1000 W
  • PFC: Active
  • Product colour: Black
  • Width: 150 mm
  • Depth: 150 mm
  • Height: 86 mm
  • On/off switch: Yes
  • Package width: 310 mm
  • AC input voltage: 100 - 240 V
  • Cables included: AC, CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
  • Package depth: 200 mm
  • Package height: 108 mm
  • Weight: 2.48 kg
  • Package weight: 3.17 kg
Informații suplimentare
Greutate 3,24 kg
Dimensiuni 31 × 20 × 11 cm
Garanție
10 ani
Recenzii (0)
Recenzii
Nu există recenzii până acum.
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Sursa Asus TUF Gaming 1000W Gold Intel Form Factor – TUF-GAMING-1000G”