Switch 16x 100 Mb PoE+ / 2x 1 Gb / 1x SFP, rack 19″, fara management – RSFE-16P-2C-250
1 în stoc
tbi bank logo
Cumpără acum, plătește mai târziu
de la 224.75 LEI / lună
SKU: RSFE-16P-2C-250 Categorie:
Descriere
Switch 16x 100 Mb PoE+ / 2x 1 Gb / 1x SFP, rack 19″, fara management, Gigabit Ethernet, 250W.
Caracteristici
  • Power supply included: Yes
  • Power over Ethernet (PoE): Yes
  • Rack mounting: Yes
  • SFP module slots quantity: 2
  • Form factor: 1U
  • Basic switching RJ-45 Ethernet ports type: Gigabit Ethernet (10/100/1000)
  • Fiber optic connector: SFP
  • Rack mount kit: Yes
  • Switch type: Unmanaged
  • Switching capacity: 1 Gbit/s
  • MAC address table: 16000 entries
  • Uplink ports quantity: 2
  • Networking standards: IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
  • Power over Ethernet (PoE) power per port: 30 W
  • Total Power over Ethernet (PoE) budget: 250 W
  • Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity: 18
  • Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: 18
  • Porturi RJ 45: 11-18
  • Viteza transfer: Gigabit
  • Porturi SFP: 1-2
  • Montare in Rack: Da
  • Product colour: Black
  • Cables included: AC
  • Weight: 1.9 kg
  • Certification: CE, RoHS
  • Height: 45 mm
  • LED indicators: Yes
  • Housing material: Metal
  • Power source: AC
  • AC input voltage: 100 - 240 V
  • AC input frequency: 50 - 60 Hz
  • International Protection (IP) code: IP20
  • Depth: 208 mm
  • Width: 320 mm
  • Operating temperature (T-T): 5 - 55 °C
  • Power consumption (typical): 250 W
  • Operating relative humidity (H-H): 0 - 80%